A legtöbb hazai egyetemen és főiskolán kiépült vagy újjászerveződött a technológia-transzfer intézmény rendszere, és az egyetemek elkészítették a szellemi termék hasznosítási szabályzataikat és tudástérképüket – hangzott el a Budapesti Corvinus Egyetem és az Informatikai Távközlési és Elektronikai Vállalkozások Szövetsége (IVSZ) közösen tartott webszemináriumán.
A BCE Corvinus Ventures Innovációs és Vállalkozási Központ sorozatának első előadásán Béza Dániel címzetes egyetemi docens a technológia-transzfer nemzetközi gyakorlatával, valamint magyarországi helyzetével, és a lehetséges kitörési pontokkal foglalkozott.
A webszeminárium célja, hogy a tagvállalatok könnyedén, a saját irodájukból bővíthessék ismereteit az egyes szakterületeken. Első alkalommal a Corvinus Gazdálkodástudományi Karának, Kisvállalkozás-fejlesztési Központ Tanszékének oktatóit kérték fel az előadások megtartására, a közvetítést több mint 70 érdeklődő követte online – mondta el Dobos Attila, az IVSZ főtitkára.
Előadásában Béza Dániel a hazai helyzetet elemezve elmondta: a legtöbb hazai egyetemen és főiskolán kiépült vagy újjászerveződött a technológiatranszfer intézmény rendszere, és az egyetemek elkészítették a szellemi termék hasznosítási szabályzataikat és tudástérképüket. A legtöbb helyen ennek kulcsszereplői a technológiatranszfer irodák, legmesszebb azok az egyetemek jutottak, ahol a technológiatranszfernek már évtizedes hagyományai vannak (Budapesti Műszaki Egyetem, Szegedi Egyetem, Miskolci Egyetem, Debreceni Egyetem).
Az előadások prezentációi letölthetők az IVSZ honlapjáról, ahol a későbbiekben az előadások felvétele is elérhető lesz.
Forrás:IP/IVSZ