A nanocsövek jelentik a hologramok jövőjét

A Cambridge-i Egyetem kutatói szén alapú nanocsövek segítségével először hoztak létre hologramokat.

 

A technológia nem csupán újszerű, de az eddigieknél jóval élesebb képet is adtak, ráadásul a hologramok betekintési mezőjét is jelentősen növelték.

A Cambridge-i Egyetem egyik molekuláris kutatóközpontjában (CMMPE) a szén nanocsövek rendkívüli vezető, valamint fényt szóró képességét kihasználva nagyfelbontású hologramok képeket hoztak létre.

A szén nanocsövek szélessége egymilliárdszor kisebb a méternél, ilyen elemeket pedig a tudomány történetében először használtak a tudósok statikus holografikus kivetítésre.

A kísérlet során a „Cambridge” szót vetítették ki az egyetem kutatói.

 

Számos tudós egyetért abban, hogy a szén nanocsövek a jövő iparának és humán kutatásainak fókuszát jelenti, felhasználásuk pedig nagy hatással lehet a napelemkre éppúgy, mint a rákgyógyításra, nem beszélve az optikai képalkotásról.

A cambridge-i kutatók kísérlete során használt nanocsövek hétszázszor vékonyabbak az emberi hajnál.

 

Haider Butt, a CMMPE kutatócsoportjának tagja szerint a mostani laboreredmények alapján biztosra vehető, hogy a szén nanocsövek jelentik az utat a szélesebb betekintéssel rendelkező, az eddigieknél jóval nagyobb felbontású 3D hologram képek létrehozásához.

Forrás: Innoportal.hu/University of Cambridge

 

Leave a Comment