A Samsung már ötödik éve vesz részt az Észak-Amerikai Radiológiai Egyesület (RSNA) éves találkozóján, ahol felvonultatja az általa gyártott orvosi képalkotó rendszerek teljes arzenálját.
A Samsung Electronics GM85 típusú digitális radiográfiai (DR) rendszere november 17-én kapta meg FDA 510(k) engedélyét az Amerikai Egyesült Államok piacára. Az Észak- Amerikai Radiológiai Egyesület (RSNA) éves találkozóját, amelyen az új képalkotórendszert is bemutatják, a chicagói McCormick Place épületében rendezték.
„Ötödik alkalommal veszünk részt az RSNA rendezvényén, amely a legjelentősebb esemény a radiológia területén. Ebből az alkalomból szeretnénk megköszönni tisztelt ügyfeleinknek és partnereinknek a felénk mutatott bizalmat, és köszönjük azt is, hogy támogatnak bennünket az innovatív képalkotó technológiák kivitelezésében” – mondta Dongsoo Jun, a Samsung Electronics Orvosi és egészségügyi készülékekkel foglalkozó üzletágának elnöke és a Samsung Medison vezérigazgatója. – „A Samsung azért tudott rendkívül gyorsan fejlődni a radiológia területén, mert mindig odafigyeltünk ügyfeleink igényeire, és megpróbáltunk ezeknek maximálisan megfelelni.”
A GM85 mellett a Samsung orvosi képalkotó megoldások széles skáláját mutatja be a prémium minőségű mobil digitális röntgenkészülékektől kezdve az élvonalbeli ultrahang-berendezésekig. Emellett az RSNA vállalati szimpóziumának szekcióülésén tartott előadásban arról az új klinikai kutatási vizsgálatról esett szó, amely demonstrálja, hogyan járul hozzá a Samsung legújabb ultrahang-technológiája a magasabb szintű betegellátáshoz.
„Termékeink sokoldalúságát az is bizonyítja, hogy az egészségügyi szolgáltatók műszereink újabb és újabb innovatív alkalmazásmódjait fedezik fel” – állapította meg Philip Sullivan, a Samsung NeuroLogica elnök-vezérigazgatója. – „Az RSNA kiváló lehetőséget biztosít a radiológusoknak arra, hogy megismerjék sokrétű módszereinket, amelyekkel segítjük a kórházakat, az orvosokat és a betegeket.”
A Samsung kiállítóhelyén a következő technológiákkal találkozhattak az érdeklődők:
Digitális radiográfia (DR)
Könnyedén navigálható, kompakt felépítésű műszer. Mivel szélessége mindössze 555 mm, és súlya csak 349 kg, a GM85 szűk helyeken is könnyen alkalmazható, akár egy liftben is. Tartóoszlopa összecsukható, így amellett, hogy a készülék kis térben is jól navigálható, a mozgatás ellenére a képminőség kiváló lesz. A rendszer mozgatásakor adaptív soft-driving vezérlés és elülső ütközésérzékelő teszi a navigálást még biztonságosabbá.
Optimalizált munkamenet még sokrétűbb felhasználhatósággal: a több beállítással is rendelkező SID (Source to Image Distance [forrás és kép közötti távolság]) vezető segíti a készülék pontos pozícionálását. Az S-Align megjeleníti a detektor THU-hoz (Tube Head Unit; csőfejegység) viszonyított szögét, amely pontos igazítást tesz lehetővé a jobb képminőség érdekében. A csőfejegységen lévő gombokkal egyszerűen, külön fogantyú nélkül, gyorsan és pontosan pozícionálható a készülék, amely optimális munkamenetet tesz lehetővé. Ennek köszönhetően a felhasználó időt takarít meg.
Az S-Vue a kiváló minőségű képeket előállító fejlett képalkotó technológia motorja, amely növeli a képélességet és képtisztaságot. A SimGriddel kiváló minőségű felvételek készíthetők a megszokott rács alkalmazása nélkül is. Emellett, a radiológiai szakembereknek kevesebbszer kell a felvételeket újra elkészíteniük, hiszen az S-Vue kiküszöböli azokat az igazítási hibákat, amelyek a hagyományos technológiákkal előfordulnak.
A GC85A (Advanced Applications) további újdonságokkal egészíti ki a radiográfia munkamenetét:
A Fast Stitching továbbfejlesztett összefűzéses technológiánknak köszönhetően, a feldolgozási idő 31 százalékkal csökkent az eredeti GC85A típus munkaidejéhez képest. A feldolgozás sebességének növelése azt jelenti, hogy a radiográfiai szakemberek hamarabb kapják meg a felvételeket a vizsgálatot követően. A gyors összefűzés az azon betegekre nehezedő nyomást is csökkenti, akiknek nehezére eshet, hogy sokáig álljanak egyhelyben, mozdulatlanul. Az új technológiának köszönhetően a páciensek hamarabb elhagyhatják a röntgenhelyiséget.
SimGrid: Ez az újdonság egyszerűsíti a munkafolyamatot, mert hordozható rács nélküli működést tesz lehetővé, így a műveletet végző személy csuklójára nehezedő terhelés csökkenthető. A SimGriddel a hordozható rácsok esetében gyakori igazítási hibák is kiküszöbölhetők, amelynek eredményeképpen a felvételek száma csökken, és a betegek elégedettsége nő.
A Bone Supression technológiának köszönhetően a mellkasfelvételen a csontok megjelenítése kevesebb hangsúlyt kap, így a lágyszöveti részek jobban kivehetők a képen.
A BodyTom és a CereTom hordozható rendszerek sokoldalúságát igazolja az is, hogy egyre több területen alkalmazzák őket: találkozhatunk velük a mozgó agyvérzésdiagnosztikai egységektől (mobil stroke unit) és brachyterápiás helyiségektől kezdve a protonterápiás központokon és mély agyi stimulációs eljárásokat alkalmazó helyszíneken keresztül az állatkórházakig bárhol.