Az Európai Fiatal Tudósok Versenyének pozsonyi döntőjén három magyar fiatal képviselte hazánkat. Papp Gergely elnyerte a szlovák szabadalmi hivatal különdíját – értesült az Innoportal.hu.
A több mint 45000 eurós összdíjazású, háromnapos versenyen Papp Gergely, Ludmány Balázs és Hollós Ádám, 37 országból érkező, több mint 25000 fiatalból – három fordulón keresztül – kiválasztott, 120 másik tehetséges versenyzővel mérte össze tudását.
Az EU Fiatal Tudósok Versenye az Európai Bizottság kezdeményezése, amelynek célja, hogy a 15-20 év közötti fiatalok figyelmét a természettudomány és technológia területére irányítsa és elősegítse együttműködésüket. Az első versenyt 1989-ben, Brüsszelben rendezték meg, ezt követően minden évben más-más európai nagyvárosban, 2003-ban Budapest adott otthont a rendezvénynek.
Az EU Fiatal Tudósok Versenyének 2012. évi döntőjét – a verseny történetében másodszor Közép-Európában – Pozsonyban, 2012. szeptember 21. és 26. között rendezik meg. Az európai döntők résztvevői évente mintegy 25000 fiatal tudósjelölt közül kerülnek ki, több forduló után. A kiválasztott 123 pályázó közé bekerült a Magyar Innovációs Szövetség által megrendezett 21. Ifjúsági Tudományos és Innovációs Tehetségkutató Verseny fődíjasa és két első díjas pályázatának készítője.
Papp Gergely egy saját fejlesztésű és maga által elkészített rezonanciális-tölcsérű neodym hangszóróval, Ludmány Balázs „ A hibaüzenetek mélylélektana” című üzenetkezelő rendszerével, Hollós Ádám pedig egy új elven működő, saját fejlesztésű optikai szeizmográffal mérte össze tudását a többi, 80 pályázat készítőivel. Papp Gergely teljesen új elrendezésű hangszóróját találmány bejelentés is védi a jogtalan felhasználóktól. A Magyar Innovációs Szövetség konzultációkkal, a korábbi európai tudományos versenyek győztes magyar fiataljainak közreműködésével is segítette a fiatalok felkészülését a kiutazás előtt.
Mint azt az Innoportal.hu megtudta, Papp Gergely Pozsonyban elnyerte a Szlovák Szabadalmi Hivatal különdíját. (A vele készült korábbi interjú itt olvasható.)
Az 1995 óta elért díjak összesítése alapján Magyarország az EU Fiatal Tudósok Versenyén, a résztvevő 37 európai országok „éremtáblázatán” az előkelő harmadik helyet foglalja el.
A következő 2012/2013. évi Ifjúsági Tudományos és Innovációs Tehetségkutató Versenyt – a “Magyar Tudomány Napja” rendezvénysorozat részeként – november elején, egy szakmai rendezvény keretében hirdetik meg az Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatalának Konferenciatermében.
Forrás: Innoportal.hu
A vele készült riportban vajon mit jelent a „perohmnitás”. Akárhol kerestem semmit se találtam. O.o És egyébként maga a mondtat se tiszta ” …ha a mágnes túlmelegszik, akkor a Curie-pont megnő, és veszít a perohmnitásából.” Csak nekem zavaros ez a rész?
Mindazonáltal gratulálok Papp Gergelynek.
Lajos Pásti itt találsz róla kicsit többet, igaz, angolul: http://www.convertunits.com/from/seconds+per+ohm/to/farad+%5BSI+standard%5D
illetve a Curie-ponthoz még ez is: http://fizipedia.phy.bme.hu/index.php/M%C3%A1gneses_Curie_pont