Oktatási és tudományos tevékenységeket támogat a PADA Alapítvány

PADA

A Pallas Athéné Domus Animae Alapítvány (PADA) 2015-ben 29 könyv, folyóirat és tanulmány megjelenéséhez nyújtott támogatást, továbbá tíz külföldi tanulmányút, tizenöt PhD kutatói program, és tizenegy szakmai konferencia valósult meg a PADA anyagi hozzájárulásával.

Az alapítvány támogatásának köszönhetően 2015-ben színvonalas kutatói programok és oktatási, tudományos munkákat valósíthattak meg, valamint tanulmányi ösztöndíjban részesülhettek hátrányos helyzetű, vidéki hallgatók is. Mindemellett folyamatban van három felsőoktatási intézmény tananyag-fejlesztési projektje, amelynek eredményeként ingyenesen, nyilvánosan hozzáférhető elektronikus jegyzeteket készítenek a Széchenyi István Egyetem Gazdaságtudományi Karán, a Budapesti Műszaki Egyetem Gazdaság és Társadalomtudományi Karán és a Wekerle Sándor Üzleti Főiskolán.

Az alapítvány emellett további tizennyolc programot támogatott. A PADA segítségével 2015-ben elindulhatott a Tiszaroffi mikrorégió ösztöndíjprogram. Az alapítvány ösztöndíjprogramot hirdetett a Szolnoki Főiskolával együttműködve, amelynek célja a Tiszaroff, Tiszabura, Tiszagyenda, Kőtelek, Tiszasüly, Tiszabő települések felzárkóztatása, hátrányos helyzetének megszüntetése, valamint az e településeken élő, felsőoktatási intézményben tanuló hallgatók tanulmányainak támogatása. A 2015/2016-os tanév őszi szemeszterében 45 hallgató részesült ösztöndíjban.

A PADA támogatja a Mathias Corvinus Collegium tehetséggondozó programját is. Ez a projekt olyan komplex tehetséggondozást nyújt az ország négy városában (Szolnok, Pécs, Miskolc, Veszprém) élő fiataloknak, amely az iskolai oktatásban nem szereplő területekre fókuszál. Az alapítvány segíti a Cambridge-i Egyetem magyar ösztöndíjasait, és a részt vesz a Sao Paulo-i Egyetemen elindult magyar nyelvi és kulturális képzés finanszírozásában.
A PADA egy Magyarországon egyedülálló, angol nyelvű, nemzetközi oktatóbázissal és hallgatói körrel rendelkező Professional Doctorate Programot kíván létrehozni a Régi Budai Városháza épületében. A Szentháromság utca -Tárnok utca -Úri utca által határolt épületegyüttes kétszáz éven át a budai városrész legfontosabbnak számító középülete volt, egyben a budai barokk polgári építészet legrangosabb fennmaradt emléke. 2015 őszén kezdődtek el az épület műemléki helyreállítási és átalakítási munkálatai, melynek befejezése 2016 harmadik negyedévében várható.

A Pallas Athéné Domus Animae Alapítvány kiemelt célja a társadalomtudományi gondolkodás és interdiszciplináris kutatások elősegítése, felsőoktatási intézmények tevékenységének szakmai és anyagi támogatása, Magyarország nemzetközi oktatási és kutatási együttműködéseinek erősítése.

Leave a Comment