Az UV-C lámpák előnyeit napjainkban előszeretettel aknázzák ki az élet számos területén, ezért nem meglepő az sem, hogy hatékony fertőtlenítő eszközként tartják számon. Ha Önnek még új ez a terület, akkor sem kell aggódnia, hiszen bármikor tájékozódhat a témában.
A következő pár sorban most összeszedtük Önnek az UV-C lámpák legismertebb típusait, alkatrészeit, hogy sokkal könnyebb dolga legyen a későbbiekben.
Barangolás a germicidlámpák világában
Kíváncsi arra, hogy milyen UV-C lámpákat vásárolhat a különböző germicidkészülékekbe? És arra, hogy milyen előnyei vannak az egyes változatoknak? A Hollandimpex minőségi alkatrészei között bizony bőven akad belőlük, de talán elsőre nem tűnik egyszerűnek a döntés. Azért vagyunk most itt, hogy segítsünk.
A kvarclámpák képesek az energiájuk közel 90%-át 254 nm-en sugározni. Hogyan? Az ún. standard kvarc fénycsövek anyaga “szennyezettnek” is nevezhető, ezért könnyedén blokkolja a 185 nm áteresztését.
Lámpatípusok
A nagyobb teljesítményű, úgynevezett HO-s darabok már közel 70%-kal több energiát bocsátanak ki magukból a standard változatokhoz képest. Ezeknek köszönhetően úgy tervezhetünk meg egy rendszert, hogy csökkentjük a lámpatestek számát, de a hatékonyság ugyanolyan marad. A berendezés mérete csökken, míg a teljesítmény nagyobb lesz.
Hallott már az ózontermelő lámpákról? Bizony, vannak nem “szennyezett” kvarcüvegek is, amelyek mind a 185, mind a 253,7 nm-en sugároznak. 185 nm -en sugárzás reakcióba lép a légtérben található oxigénnel, így ózont generál.
A cell lámpák gyakorlatilag olyan standard darabok, amelyeket egy ideális méretű védőcsővel építenek össze, összeragasztva egy speciális, 4 csapos fejjel.
Még több lámpa, hogy biztosra menjünk!
Az amalgám darabok teljesítménye csaknem a háromszorosa a standard lámpákénak. Az élettartam ez esetben 16.000 óra is lehet. Gondoljon csak bele, milyen hasznos ez, amikor szeretnénk csökkenteni a berendezés méretét!
A kompakt változat kis méretű, ugyanakkor kétcsöves kialakítással van ellátva, ezáltal biztosítja a hatékony UV-C kibocsátást.
Nem szabad megfeledkezni a védőbe helyezett fénycsövekről sem, melyeket így speciális védelemmel látnak el, s az ehhez tartozó kvarcüveg képes átereszteni a sugárzást.
A védőfóliával rendelkező lámpát leginkább az élelmiszeriparban hasznosítják, mivel ez a védelem gátolja meg törés esetén a szilánkok környezetbe jutását. Az ily módon bevont változatokkal biztonságos és alapos lesz a csírátlanítás.
Remélem, hogy most már Ön is magabiztosabban mozog a témában, és megtalálja a megfelelő megoldást, hiszen nem mindegy, melyik típusú lámpát szerzi be!