Milliárdokat fektet az egészségügybe a Széchenyi Tőkealap 

A Human Bioplazma Kft. gödöllői gyára

A Széchenyi Tőkebefektetési Alap (SZTA) 2016-ig összesen több mint 2,5 milliárd forint értékű kockázati tőkét fektetett be 17, az egészségügy és biotechnológia területén működő magyar kis- és középvállalkozásba, a cégek kétharmada növelni tudta eredményességét 2015-re az előző évhez képest – közölte a Széchenyi Tőkealap-kezelő Zrt. az MTI-vel szerdán.

A tájékoztatás szerint az SZTA egészségügyi és biotechnológiai portfóliócégei a tőkebefektetéseknek, valamint az alap szakmai támogatásának eredményeképpen évről évre egyre nagyobb mértékben tudják növelni árbevételüket, eredményességüket és foglalkoztatottsági szintjüket. Tavaly, az utolsó teljes üzleti évben a társaságok kétharmadánál javult az eredményesség, csaknem hatvan százalékuknál nőtt az árbevétel, és több mint kilencven százalékuk növelte vagy megtartotta foglalkoztatottjainak számát az egy évvel korábbi adatokhoz viszonyítva.

Az eredmények javulásának mértéke jelentősen erősödött tavaly a korábbi évekhez képest, egyebek mellett azért, mert az SZTA egészségügyi befektetéseinek több mint háromnegyede 2014-től datálódik, így már egyre nagyobb mértékben érzékelhetők a hatások. Mivel a vállalkozások többsége az elmúlt egy-két évben került a portfólióba, az alap a jelentősebb eredményekre és a stabil növekedési pálya elérésére később számít.

Az SZTA olyan, növekedni képes kis- és középvállalkozásokat keres, amelyek jelentősen hozzá tudnak járulni a magyar egészségügyi ellátás minőségének, valamint a betegek életminőségének javításához. Eddig tizenhét ilyen vállalkozásba fektetett be, és a jövőben szeretnék tovább bővíteni az egészségügyi portfóliót.

Valamennyi cég folyamatosan beruház, és önálló innovációs, fejlesztési tevékenységet is folytat, ami a betegellátás minőségének javításán túl a hazai egészségipar versenyképességét is erősítheti – hangsúlyozta az SZTA.

A portfólióba elsősorban kórházi, gyógyszeripari és biotechnológiával foglalkozó cégek, valamint innovatív magánklinikák tartoznak, amelyek a prevenciótól a diagnosztikán és a terápiás megoldásokon át az utókezelésig számos területen egyedi megoldásokat nyújtanak – idézi a közlemény Csuhaj V. Imrét, a Széchenyi Tőkealap-kezelő Zrt. elnök-vezérigazgatóját.

A Széchenyi Tőkealap-kezelő Zrt. feladata a Széchenyi Tőkebefektetési Alap 14 milliárd forintos forrásának eljuttatása a magyar kis- és középvállalkozói szektornak. Az alap 85 százaléka európai uniós forrásból származik, 15 százaléka magyar állami forrás. Az SZTA célja, hogy a nemzetgazdasági szempontból jelentős, ugyanakkor a piaci kockázati tőkebefektetők figyelmén többségében kívül eső szektorok vállalkozásait támogassa.

Az alap összesen több mint kilencven magyar vállalkozás fejlődéséhez és működéséhez biztosított forrást.

Leave a Comment