Magyar Fiatal Tudósok Társaságának 9. országos találkozója

2010. szeptember 10-én tartották a Magyar Fiatal Tudósok Társasága (MAFITUD) 9. országos találkozóját a Makadám Mérnök Klubban, Budapesten. A Magyar Fiatal Tudósok Társaságát 2005-ben alapították az Ifjúsági Tudományos és Innovációs Tehetségkutató Verseny elmúlt éveinek győztesei. A fiatal tehetségek által létrehozott társaság célkitűzése, hogy segítse a fiatalok érvényesülésének megkönnyítését, az innovációs szemlélet elterjesztését.

A Magyar Innovációs Szövetség és a Magyar Innovációs Alapítvány kiemelten támogatta a MAFITUD megalapítását, és azóta is segíti működését, így a 9. országos találkozó megszervezésében is közreműködött.

Az idei, kilencedik találkozó a Makadám Mérnök Klubban zajlott Budapesten, „Tehetségek, tehetséggondozás” címmel. A rendezvényt Dr. Pakucs János, tiszteletbeli elnök nyitotta meg. A megnyitó után került sor a NOVATech.Com 5.0 Innovációs Technológiai Üzleti Terv Verseny díjkiosztójára.

Elsőként Burus Tünde, vezetőségi tag számolt be a MAFITUD múlt évi tevékenységéről.

A tagok közül Volk Balázs, az 1., a 3. és a 4. Ifjúsági Tudományos és Innovációs Tehetségkutató Verseny helyezettje, Hunyadi Áron, a 18. Ifjúsági Tudományos és Innovációs Tehetségkutató Verseny I., valamint a 2009-es EU-döntő III. helyezettje és Kajtár Máté, a 18. Ifjúsági Tudományos és Innovációs Tehetségkutató Verseny I. helyezettje, a 2009-es EU-döntő különdíjasa és a 2010-es I-SWEEP arany medál díjazottja mutatkozott be. A fiatalok színes, tartalmas előadásukban bemutatták munkájukat, illetve beszámoltak külföldi szakmai útjaikról és azok tanulságairól.

A szünet után, a szakmai rész Dr. Pakucs János, Szövetségünk tiszteletbeli elnökének bevezetőjével kezdődött.

Prof. Csermely Péter, a Nemzeti Tehetségsegítő Tanács elnöke „Tehetséghálózatok: hogyan segíthetnek engem, mint tehetséget az érvényesülésben?” címmel tartott érdekes előadást, melyben elsőként a változó szerepekről és a kreativitás fokozatairól hallhattak információkat a résztvevők. Ezután a hálózatépítés, ezen belül is a networking művészete került középpontba, végül pedig a kapcsolatépítés lépcsői, ill. hazai helyzetének bemutatásával, elemzéseivel végződött a prezentáció.

Dr. Balogh László, a Magyar Tehetséggondozó Társaság elnöke „Irányok az európai tehetséggondozásban” címmel tartott előadást, bemutatva a tehetséggondozás történetét, főbb momentumait a XX. századtól kezdve. Az előadásban kitért a tehetséggondozás előrelépésének kereteire a törvényi szabályozáson át az iskolai tehetségfejlesztő programokig. Továbbá a tehetségek kiválasztásának főbb módszereiről és a társadalmi elismertség erősítéséről is esett szó.

Végezetül Dr. Ábrahám László, az NI Hungária Software és Hardware Kft. Cégvezetőjének előadása zárta a találkozót „Innováció és tehetséggondozás” címmel. A prezentáció a korai innovációk bemutatásával és a platformokkal kezdődött, majd az innováció hajtóerejének lehetőségeivel folytatódott. Végezetül a National Instruments bemutatása és az innovációval való szoros kapcsolatának bemutatása zárta az előadást.

Leave a Comment