Másodszor választották újra Laufer Tamást az Informatikai, Távközlési és Elektronikai Vállalkozások Szövetsége (IVSZ) elnökének – közölte a szövetség pénteken a távirati irodával. Az elnök szerint a digitalizáció megkerülhetetlen folyamat, amelyet az egész gazdaságnak magáévá kell tennie, ha nem akar lemaradni a globális versenyben.
Az ágazati szövetség újabb három évre megválasztott elnöke úgy vélte: a legnagyobb feladat ma a szakemberképzés fejlesztése, az IVSZ a jövőben is azért dolgozik, hogy néhány év múlva az informatika a legnépszerűbb szakma legyen a munkaerőpiacon.
A digitalizáció egy megkerülhetetlen folyamat, amelyet az egész gazdaságnak magáévá kell tennie, ha nem akar reménytelenül lemaradni a globális versenyben – emelte ki Laufer.
A szövetség újraválasztott elnöke szerint legnagyobb feladatuk a szakemberképzés fejlesztése: az IVSZ a jövőben is azért dolgozik, hogy 2019-re az informatika a legnépszerűbb szakma legyen a munkaerőpiacon. A szervezet feladata, hogy a hazai IT kkv-kat erősítse – az IoT és az Ipar 4.0 trendek mentén olyan kompetencia központokat tartanak szükségesnek, ahol a problémát ismerő egyéb iparágak képviselői és a megoldást fejleszteni képes IT vállalkozások egymásra találnak – mondta el a közgyűlésen Laufer.
A szövetség közgyűlésén Czunyiné Bertalan Judit digitális tartalom-fejlesztésért felelős kormánybiztos elmondta: a gyermekeknél önmagában nem elég csak az eszközhasználat fejlesztése, meg kell találni a megfelelő módszertant ahhoz, hogy digitális írástudásuk is látványosan fejlődjön a következő időszakban.
Deutsch Tamás, a Digitális Jólét Programért felelős miniszterelnöki biztos szerint be kell vinni a tantermekbe a digitális eszközöket és szemléletmódot. Néhány éven belül az állások döntő többsége megköveteli a digitális kompetenciákat, az informatikusok iránt pedig már ma is kielégíthetetlen mértékű piaci kereslet mutatkozik. Ehhez képest jelenleg az oktatásban sem az infrastruktúra, sem az eszköz-ellátottság, sem a digitális kompetenciák (tanárok és diákok digitális felkészültsége), sem a digitális tananyagok, sem pedig az oktatásszervezés és az elektronikus szolgáltatások terén nem kielégítő a helyzet.
Solymár Károly helyettes-államtitkár az eszköz-ellátottság kapcsán kiemelte: e tekintetben naprakész nyilvántartásra van szükség, utána pontosan kidolgozott stratégia kell a fejlesztésre, és csak ezek után lehet a konkrét eszközigényt meghatározni.