Kerékpárgyártás: jubilált az Accell Hunland

kerákpárgyártás

Az Accell Hunland Kft., amely olyan ikonikus márkák gyártója, mint a Haibike, a Ghost, a Winora, a Lapierre vagy a Raleigh, idén már 20 éve gyárt kerékpárokat tószegi gyárában.

Az európai elektromoskerékpár-gyártás hazai központjának számító Szolnok melletti üzem gyártósoráról másfél percenként gördül le egy újabb kerékpár, harminc országba szállítanak bicikliket, és itt készült az ország első e-bike-ja is. A cég ma 98 százalékban elektromos modelleket gyárt és értékesít, de néhány éven belül ezt az arányt 100 százalékra szeretnék növelni.

A magyar társaság alapkövét 2001. június 1-jén tették le, egy évvel később pedig az újonnan elkészült gyártósorról legördült az első kerékpár. A piaci igényeknek megfelelően a tószegi gyár kezdetben hagyományos közép- és felsőkategóriás kerékpárokat készített, mára azonban 98 százalékban elektromos prémium- és felsőkategóriás kerékpárok gördülnek le a gyártósorról és jutnak el a vállalat partnerein keresztül több mint 30 országba. Az Accell Hunland Kft. elsőként kezdte meg az e-kerékpárgyártást Magyarországon 2009-ben, mára pedig már minden típusból készít pedálszenzoros vagy nyomatékszenzoros elektromos rásegítésű változatot, legyen szó városi bicikliről, trekkingről vagy mountain bike-ról. A tószegi a vállalatcsoport négy legfontosabb összeszerelő bázisának egyike.

2020-ban a vállalat legnépszerűbb szériája, egy homok színű, Haibike típusú elektromos kerékpár gördült le hárommilliomodikként a Szolnok melletti üzemben és várhatóan még idén elérik a 3,5 milliós darabszámot is. A vállalat portfóliója a Haibike mellett olyan jól ismert márkákat tartalmaz, mint a Winora, a Ghost, a Lapierre vagy a Raleigh.

Az eseményen részt vett Francesca Gamboni, az Accell Group Chief Supply Chain Officere, aki a tószegi gyár csoporton belüli kiemelt szerepét méltatta: az Accell Hunland az ország első és jelenleg is piacvezető e-bike gyártója, amely gazdasági szerepe mellett már húsz éve járul hozzá a magyar és európai kerékpáros kultúra fejlődéséhez. A cégcsoport képviselője a jubileum kapcsán rámutatott, a Covid-19 járvány hatására Európa-szerte megnőtt az igény a kerékpározás és a környezetbarát közlekedési megoldások iránt, aminek hatására több milliárd eurós beruházások valósultak és valósulnak meg a kontinensen. Hozzátette, a kerékpározás egyúttal fontos szereplője lehet a pandémia utáni zöld megoldásokra épülő társadalmi és gazdasági felépülésnek is, hiszen megbízható, tiszta és környezetbarát közlekedési megoldást jelent.

Az esemény házigazdája, Szabó-Lukovszki Béla, az Accell Hunland nemrég kinevezett ügyvezetője elmondta, hogy az elmúlt húsz évben az Accell Hunland tószegi gyárában számos fejlesztés és bővítés zajlott le nemcsak a termelés volumenének növelése, hanem a munkavállalók érdekében is. Ezen folyamatoknak pedig még nincs vége, a vállalat több új fejlesztési terven is dolgozik már. Hosszú távon ehhez szüksége lesz további új berendezések beszerzésére, gyártásba állítására, új beruházásokra, technológiai és létszámfejlesztésre is.


 

Leave a Comment