A veszprémi Continental Automotive Hungary Kft. fejlesztőmérnökei szakmai előadás keretében bemutatják a vállalatnál folyó fejlesztési munka lépéseit, a korszerű menetstabilizáló rendszerek tervezésétől azok teszteléséig.
Az összesen kilenc előadásból álló eseménysorozat az ország nagyobb egyetemein kerül megrendezésre ContiContact Day címmel. Az első előadásra a Pannon Egytemen került sor október 14-én, majd ezt követően a BME-én október 20-án, az Óbudai Egyetemen október 22-én, Győrben október 29-én és október 30-án ismét a BME-én találkozhatnak a hallgatók a vállalat szakembereivel. Az eseményekre nem csak egyetemistákat várnak a szervezők.
Az előadások izgalmas betekintést nyújtanak az autóipar jövőjébe, az új fejlesztések és technológiák világába, és akár azt is megtudhatjuk milyen esemény indította be a fékrendszerek fejlesztését sok-sok évtizeddel ezelőtt.
A rendezvénysorozat keretében ismertetik a Continental ösztöndíj- és gyakornokiprog-ramját, továbbá a Pannon Egyetemmel közösen idított járműrendszertechnikai szakirányt, melyet 2010-ben indítottak az autóipar és az autóipari beszállítók egyre növekvő szakképzett munkaerőigényének kielégítésére.
Mit nyújt a Continental mesterszak? – Az itt végzett mérnökök képessé válnak a járműiparban széleskörűen alkalmazott elektronikusan szabályozott rendszerek tervezésével és integrálásával kapcsolatos kutatási-fejlesztési feladatok ellátására, továbbá tanulmányaik PhD képzés keretében való folytatására. A 2015 februárjában induló nappali tagozatos képzésre november 15-ig lehet jelentkezni. További információ az egyetem honlapján.
A Continental, amely Magyarországon hat gyárral és egy értékesítési központtal van jelen és több, mint hatezer munkavállalót foglalkoztat hazánkban. A veszprémi telephelyén több mint 1700-an dolgoznak, abből a fejlesztési központban közel 400 szoftver és szenzorfejlesztési mérnök tevékenykedik.
Forrás: IP