Hatalmas kutatóközpontot nyit a Bosch Németországban

bosch renningen

A Renningenben megnyíló kutatási központtal a Bosch az egyes iparágak együttműködésével kívánja növekelni a vállalat innovációs erejét. A Stuttgart mellett felépült új kutatás-fejlesztési központban mintegy ezerhétszázan végeznek alkalmazott ipari kutatásokat.

Egy egyetemhez hasonlóan az új központban is számos szakma képviselteti magát – mondta Volkmar Denner, a Bosch igazgatótanácsának elnöke az innovációs centrum átadóján. A cégvezető Renningent egyenesen a „Bosch saját Stanfordjának” nevezte, mivel a vállalat célja, hogy a kutatók ne csak a jövőre gondoljanak, hanem arra is, hogyan válhatnak sikeres vállalkozókká.

A Bosch mintegy 310 millió eurót fektetett az új telephely létrehozásába, amelyre már csak azért is  szükség volt, mert a kutatók eddig Stuttgart körzetében, három különböző helyszínen végeztek kutatásokat. Az új központ csomópontként fogja egybe a Bosch globális kutatói és fejlesztői hálózatát. Denner a vállalkozói szellemiség megerősítésében látja Németország egyik hátrányát a piaci versenyben, hiszen az embereknek sem lehetőségük, sem késztetésük nincs új cégeket alapítani. Különösen a frissdiplomások esetében szükséges erősíteni a vállalkozói kedvet, az egyetemeknek többet kell tenniük, mint hogy csupán felkészítik hallgatóikat a vizsgákra – mondta a cégvezető.

A Bosch új, renningeni központjában egymás mellett dolgoznak majd villamos- és gépészmérnökök, informatikusok, elemzők, vegyészek, fizikusok, vagy biológusok, de az olyan speciális területek, mint a mikrorendszerek szakértői is helyet kapnak az innovációs komplexumban. Az ezerkétszáz alkalmazott munkáját ötszáz doktorandusz-hallgató és gyakornok segíti.

A renningeni kampuszon új termékeket és újszerű gyártástechnológiai módszereket egyaránt fejlesztenek. A munka olyan területekre összpontosul, mint a szoftvertechnika, a szenzortechnológia, az automatizálás, a vezetéstámogató rendszerek, valamint az akkumulátor-technológia és az egyre fejlettebb hajtásláncok.

A mikromechanikai szenzorgyártóként is sikeres Bosch csoport ma már több mint 15 ezer szoftverfejlesztő mérnököt foglalkoztat. Az Internet of Things (IoT) területen mintegy háromezer szakember dolgozik. A cég különösen a hálózatba kapcsolás révén elérhető szolgáltatásokban lát üzleti fantáziát.

A vállalkozói kedv ösztönzésére a Bosch saját startup platformot hozott létre, így az új vállalkozások már a kezdetek kezdetétől a termékeikre és azok piaci bevezetésére koncentrálhatnak. Az első így született termékek egyike a növénytermesztésben és a szántóföldi gazdálkodásban segédkező kompakt, kisautó méretű Bonirob mezőgazdasági robot, melyet a Deepfield Robotics, a Bosch start-up vállalkozása fejlesztett ki.

Leave a Comment