Szentgotthárdon felavatták az Opel új Tudásközpontját. Az átadóra fél évvel a félmilliárd forint értékű projekt bejelentése után került sor.
Solt Tamás, az Opel Szentgotthárd vezérigazgatója a megnyitó alkalmából elmondta, a cég tudatosan épít a jövő generációjára. Az Opel kulcsfontosságúnak tartja, hogy a fiatalok képzése mellett segítsék a munkahelyi elhelyezkedésüket is.
Az Opel alelnöke, Joachim Koschnicke is azt hangsúlyozta, hogy az új oktatási központ a legjobb befektetés a jövő szempontjából. A most megnyitott Tudásközpont nagymértékben hozzájárul ahhoz, hogy magasan képzett munkaerő utánpótlása legyen az Opel Szentgotthárdnak, illetve – tágabb értelemben – az egész magyar autóiparnak – mondta Koschnicke.
Az avatáson Szijjártó Péter külgazdasági miniszter a Magyar Érdemrend Tisztikeresztje kitüntetést adta át az Opel Group alelnökének.
Az új oktatóközpont létrehozásával az Opel Szentgotthárd újabb lépést tett a munkaerő-utánpótlás biztosítása valamint a Nyugat-magyarországi régió duális képzési lehetőségének fejlesztése érdekében. A beruházási összegből 700 ezer eurót az oktatóközpont épületének kialakítására, egymillió eurót pedig eszközbeszerzésre fordítottak.
A szentgotthárdi Opel-gyár – ahol az idén is több száz új dolgozót vettek, illetve vesznek fel – már a munkába lépés előtt tudatosan felkarolja a fiatalokat. Az új oktató központ szervesen hozzájárul a jövő szakmunkásainak és mérnökeinek felkészítéséhez illetve a cég számára fontos szakember utánpótláshoz is. Az Opel emellett arra számít, hogy az oktatási központ hozzájárul ahhoz, hogy a szentgotthárdi üzem motorgyártás szempontjából úgynevezett kompetencia központtá váljék.
Az Opel 1,7 millió euró (mintegy félmilliárd forint) értékű beruházással kialakított oktatóközpontja összesen mintegy száz diák egyidejű szakmai felkészítését tudja biztosítani. Ezen felül évente további száz, a duális képzésben résztvevő diák a szentgotthárdi központban fog bizonyos részképzéseken részt venni. A kurzusok színvonalát az oktatásban résztvevő elismert szakemberek, valamint sok esetben külföldön is tapasztalatot szerzett mérnökök kimagasló tudása garantálja.
A tanműhelyeket automatikai technikus, gépi forgácsoló és villanyszerelő szakmák oktatásához alakították ki az új oktató központban. Ugyanitt hozták létre a szombathelyi duális gépészmérnök-képzés gyakorlati oktatóbázisát is, ahol a hallgatók elsajátíthatják a mérnöki ismereteket. A helyiségeket a legmodernebb gépekkel és eszközökkel szerelték fel, hogy a legjobb feltételeket biztosítsák a gyakorlati oktatáshoz és a tanulókkal megismertessék az Opel Szentgotthárd gyárában is alkalmazott világszínvonalú technológiákat
Az Opelnél jelenleg is folyamatos az új munkavállalók felvétele. Az új motorgyár termelésének felfutásával párhuzamosan a foglalkoztatottság is tovább nő, jelenleg 1500 fő körül van, ami azt jelenti, hogy 2010 óta Szentgotthárdon több, mint megduplázta dolgozói létszámát. Az Opelnek meggyőződése, hogy az új oktatási központ nagyban hozzájárul a jövő szakembereinek képzéséhez és a szakember utánpótlás biztosításához. Az Opel Szentgotthárd a magyar ipar egyik legstabilabb és legdinamikusabban fejlődő vállalata, amely 1992 óta megszakítás nélkül készít motorokat. Itt készül többek között az új Opel Astra valamennyi motorja és további újdonságok gyártására is készül az üzem.