Az informatikai duális képzés, a kutatás-fejlesztés, a technológia-transzfer, valamint az innovációs és kutatási eredmények hasznosítása területén is együttműködik a jövőben a T-Systems Magyarország Zrt. és a Pécsi Tudományegyetem (PTE) – jelentették be szerdán a baranyai megyeszékhelyen.
Az erről szóló megállapodást a T-Systems képviseletében a társaság vezérigazgatója, Rékasi Tibor és a PTE rektora, Bódis József írta alá. A rektor az aláírás alkalmából kiemelte: a vállalat és a felsőoktatási intézmény elsősorban a duális képzésben kívánja erőit egyesíteni, kiemelten az informatikai képzés területén. A következő tizenöt évre vonatkozó új felsőoktatási koncepció egyik fő irányvonala a munkaerő-piaci elvárásokhoz igazodó képzési struktúra elterjesztése. Ennek megfelelően a hazai felsőoktatásban növekedne a gyakorlatorientált képzések aránya, és hivatalosan is bevezetnék a duális képzési formát. Ebbe az új felsőoktatási koncepcióba tökéletesen illeszkedik a T-Systems Magyarország és a PTE együttműködése, ugyanis a pécsi egyetemen az egyik legdinamikusabban fejlődő képzés az informatika.
Az MTI kérdésére Bódis József elmondta: a várhatóan jövő év szeptemberében induló programban mintegy kétszáz hallgatójuknak biztosít majd a T-Systems gyakornoki helyet leányvállalatának, az IT-Services Hungary (ITSH) pécsi telephelyein működő call-centerekben.
Rékasi Tibor kifejtette, a programban a főleg a pécsi egyetem nappali képzésében részt vevő hallgatók a gyakorlatban ismerhetik meg a nagyvállalati környezetet, és már a tanulmányaik alatt gyakorlott szakemberekké válhatnak. A gyakornokok szakmai fejlődését a T-Systems Magyarország szakmai mentorai segítik. Az iparágban szintén kulcskérdés a minőségi utánpótlás, ez az együttműködés pedig lehetővé teszi, hogy akár a tervezett pécsi szoftverházban, akár az egészségügyi informatikai területen is gyakorlati tudásra tehessenek szert az egyetem hallgatói, és az innováció területén is új eredmények szülessenek.
Páva Zsolt (Fidesz), Pécs polgármestere emlékeztetett arra, hogy a folyamatosan egyre több embernek munkát adó ITSH az ősszel nyitotta meg második telephelyét a megyeszékhelyen. Ma már közel négyszáz – elsősorban nyelveket beszélő, fiatal – szakembernek ad munkát, és a cég kilátásba helyezte a további létszámbővítést. Ehhez a fejlődéshez nyújt komoly segítséget az egyetem és a vállalat megállapodása, hiszen így új munkahelyek jöhetnek létre Pécsen.
A gyakornoki program mellett a T-Systems és a PTE segíteni kívánja a Pécs városát támogató innovatív, intelligens megoldásokat alkalmazó városfejlesztési programokat is. Ennek érdekében közösen dolgozzák ki a programok céljait támogató és kiszolgáló műszaki oktató és kutató bázis koncepcióját, és közösen végzik el megvalósíthatósági elemzését.
Forrás: MTI