Egyedülálló szakemberek képzése kezdődik Magyarországon

Az ELTE Informatikai Kara és a GE Healthcare széleskörű együttműködést megalapozó keretmegállapodást kötött az oktatás, a kutatás és a fejlesztés segítése érdekében

2011. október 18-án az ELTE Informatikai Kara és a GE Healthcare széleskörű együttműködést megalapozó keretmegállapodást kötött az oktatás, a kutatás és a fejlesztés segítése érdekében.  Az egyik legfontosabb cél olyan szoftverfejlesztő mérnökök képzése, akik a legmodernebb diagnosztikai eszközökkel dolgozhatnak majd olyan fejlesztéseken, amelyek hozzájárulnak a népességet sújtó gyakori betegségek korai észleléséhez.


A célok megvalósításához a GE Healthcare hosszú távú támogatási programmal járul hozzá. Ennek elemeként a 2011-12-es tanévben 10 millió forint támogatást ad az Eötvös Loránd Tudományegyetem Informatikai Karának. A forintosítható segítségen felül gyakorlati szakemberekkel, ösztöndíjakkal támogatja a vállalat az Egyetemet és a hallgatókat. A végzett diákok a GE Healthcare budaörsi fejlesztőközpontjában is elhelyezkedhetnek majd.

A program kedvező az ELTE számára, hiszen gyakorlati szakemberek kapcsolódnak a képzésbe, jelentős anyagi támogatást jelent és mindemellett GE Healthcare új ösztöndíj lehetőségeket is teremt a diákoknak. A program gyakorlati haszonnal jár a GE Healthcare számára, mivel a magasan képzett speciális munkaerőben akár leendő kollegákat is üdvözölhetnek, akik már az oktatás alatt bekapcsolódhatnak a kutatásba és fejlesztésbe. Végül, de nem utolsó sorban az együttműködés szerencsés Magyarország szempontjából, mivel a magasan képzett munkaerő növeli az ország versenyképességét.

Az eseményen részt vett Dr. Dux László, Felsőoktatásért és Tanulmánypolitikáért Felelős Helyettes Államtitkár, az ELTE részéről Dr. Horváth Zoltán rektorhelyettes és Dr. Kozma László dékán, Dr. Gergó Lajos dékánhelyettes, a GE Healthcare képviseletében pedig Dr. Reich Lajos, a kutatás-fejlesztési központ vezetője, valamint Herenyik Ildikó technológiafejlesztési és tehetséggondozási vezető.

A megállapodás legfontosabb elemei:

Az ELTE Informatikai Karon folyó programtervező informatikus mesterszak modellalkotó szakirányát közösen úgy szervezik, hogy a GE Healthcare mérnöki erőforrásigényének figyelembevételével elősegítse a GE Healthcare magyarországi kutató-fejlesztő központjában munkát vállaló szakembergárda utánpótlását;

  • Lehetőségeikhez mérten fejlesztik az ELTE alap-, mester- és posztgraduális más irányú informatikai szakirányának oktatási és kutatási tevékenységének feltételeit is;
  • A GE Healthcare lehetőségeihez képest ösztöndíjat biztosít az ELTE MSc és PhD hallgatóinak, valamint e hallgatók egyetemi témavezetőinek a GE Healthcare által fontosnak tartott ipari fejlesztésekben való részvételre;
  • A jövőben induló szoftvertechnológiai tárgyú fejlesztési projektekben előnyben részesítik egymást kutatói partnerként.

Az ELTE Informatikai Karról

Az Informatikai Kar az Eötvös Loránd Tudományegyetem egyik legfiatalabb kara, melyen közel 3000 hallgató tanul. Évente mintegy 700 nappalis, 200 estis és 100 levelezős hallgató kezdi meg tanulmányait nálunk. A jelentkezők száma ennek több mint kétszerese.

Az Informatikai Kar több mint száz oktatója nyolc tanszék szervezeti keretében végzi magas színvonalú oktatói és tudományos munkáját. A Magyar Tudományos Akadémia különböző bizottságaiban több oktatónk tevékenykedik. Számos hazai és nemzetközi folyóirat szerkesztőbizottságaiban megtalálhatók munkatársaink. Az Informatikai Karon végzett kutatómunkák egyik fontos célja a doktorandusz hallgatók munkájának hatékony támogatása. Olyan projektek indítását tervezzük, amelyek alkalmasak arra, hogy erősítsük a tanszéki, ill. kari csoportmunkát, és arra is, hogy a doktorandusz hallgatók számára a projekten belül részfeladatokat határozhassunk meg.

Az ipari partnerekkel való együttműködés, a közös kutatások és fejlesztések lehetővé teszik, hogy hallgatóink a képzés során a magas színvonalú elméleti ismereteken kívül naprakész gyakorlati tapasztalatra is szert tegyenek. Végzett hallgatóink igen keresettek a munkaerőpiacon. Szívesen alkalmazzák őket az informatikai fejlesztések, szolgáltatások, az innovációs kutatások és a menedzseri munkakör különböző területein.

A GE Healthcare-ről

A GE sokoldalú, globális infrastrukturális-, média- és pénzügyi szolgáltató cég, amely a világ legégetőbb problémái megoldásának elősegítését tűzte ki célul, többek között az egészségügyi diagnosztika terén.

A GE Healthcare a betegellátásban új korszakot nyitó egészségügyi technológiák fejlesztésével és gyártásával foglalkozik. Az egészségügyi képalkotás, információ-technológiai rendszerek, egészségügyi diagnosztika, betegfelügyelő rendszerek területén szerzett szakértelmét a GE Healthcare a betegségek korai stádiumban történő felfedezésének, és az egyénre szabott kezelések kidolgozásának szolgálatába állítja. Az angliai székhelyű GE Healthcare üzletág több mint 42 500 munkatársat foglalkoztat a világ több mint 100 országában, elkötelezetten segítve az egészségügyi szakemberek munkáját és a betegek gyógyítását.

A GE Healthcare Magyarországon

A GE Healthcare 1997-ben kezdte meg működését Magyarországon az üzletág kereskedelmi képviseleteként, majd hamarosan kiépült egy kutató-fejlesztő bázis is. Mára a hazánkban 520 alkalmazottat foglalkoztató a GE Healthcare európai szervezetének kelet- és közép-európai regionális értékesítési- és szerviz központja is Magyarországon található. A budaörsi központban világszínvonalú fejlesztés folyik több mint 180 fejlesztőmérnökkel. A vállalat nagy hangsúlyt fektet a technikailag felszerelt és ergonómikus kialakítású munkakörnyezetre, ahol a tapasztalt szoftverfejlesztők multinacionális környezetben kapcsolódnak be a világméretű kutatásba és járulnak hozzá a cég innovációihoz. A GE Healthcare 2007-ben létrehozott szegedi K+F irodája a cég középtávú ipari kutatásának magyar központja, melynek küldetése, hogy növelje a GEHC technikai és tudományos szerepét, és segítse a technológiatranszfert. Szerepéhez tartozik a tudományos kapcsolatok koordinálása és a cégen belüli innováció katalizálása; e tevékenységéért az SZTE 2008-ban Alma Mater díjjal tüntette ki. A csoport kiemelkedő szakmai munkáját számos nemzetközi szinten elismert tudományos fórumon megjelent publikáció és elnyert díj bizonyítja.

Leave a Comment