A Business Telecom Nyrt. (BTel) másfél éves háttérfejlesztési programot zárt le 2012 novemberében: a cég új, független kiszolgálói kapacitást, valamint új pénzügyi és ügyfél-nyilvántartási rendszert helyezett üzembe. A társaság emellett egyedi kutatás-fejlesztést végez a mikrohullámú és kombinált hálózati technológiák terén.
A BTel számára a beruházások és a folyamatos kutatás-fejlesztés célja a növekvő ügyfélbázis igényeinek magas szintű kiszolgálása és a szolgáltatási biztonság mellett az egyedi hazai tudásbázis és a piaci függetlenség további erősítése – mondta el Takács Gábor, a BTel műszaki üzletágvezetője.
A Budapesti Értéktőzsdén is jegyzett alternatív távközlési szolgáltató egyik kiemelt célja, hogy bevált üzleti modelljének megtartásával a bevont tőkepiaci forrásokat akvizíciókra, valamint saját tulajdonú távközlési hálózatának fejlesztésére fordítsa. Mindennek fontos részét képezik a háttérben végrehajtott különböző technológiai-, és rendszerfejlesztések is.
Az utóbbi egy évben mintegy 160 millió forintos beruházással a BTel saját, független szerverkapacitást épített ki. A beruházás befejező lépéseként átadták a BTel új szervertermét, amely 2012 őszétől az összes szolgáltatáshoz biztosítja a kiszolgálási háttérkapacitást és a legújabb generációs technológiákat integráló, a rendszer működésének folytonosságát többszörösen biztosító forgalomirányítást.
Idén ősszel fejeződött be az új pénzügyi rendszer üzembe állítása, ami számlázási, valamint ügyfél-nyilvántartási rendszer-átállással járt.
A BTelnél mindemellett folyamatos, hazánkban egyedi kutatás-fejlesztés zajlik a mikrohullámú és kombinált hálózati technológiák terén. Ennek eredményei megmutatják, hogy a szolgáltató milyen területeken nyújthat újat, illetve más technológiákhoz képest azonos vagy magasabb színvonalú szolgáltatásokat saját hálózatán, azonos vagy alacsonyabb költségek mellett. A BTel már számos nagy nemzetközi gyártóval kötött partnerségi megállapodást, amelynek eredményeként a cég Magyarországon elsőként jut hozzá a legújabb hálózati eszközökhöz, amelyek a távközlési termékkutatás és fejlesztés, végeredményben pedig a költséghatékonyság növelésének alapját képezik – mondta Takács Gábor.
Forrás: Innoportal.hu