Egy magyar startup is bejutott a digitális városok döntősei közé

EIT Digital Challenge (fotó: ELTE)

A magyar BeeRides a régió első repülőtéri közösségi autómegosztója, amely nagy eséllyel száll ringbe az 50 ezer eurós pénzjutalomért és az egy éven át tartó, személyre szabott üzletfejlesztői támogatásért az EIT Digital startup versenyének párizsi döntőjén.

Látássérülteknek kifejlesztett tablet, távoli szakértői támogatást biztosító okosszemüveg, valós idejű információs rendszer, amely bármely üzemet digitális okos gyárrá alakít – íme három abból a 44 innovatív technológiából, amelyek bekerültek az EIT Digital pán-európai versenyének döntőjébe.

Az EIT Digital Challenge november végén megrendezésre kerülő öt döntőjére összesen 16 ország 44 növekedési fázisban lévő vállalkozása kapott meghívást: tizenegy angol, öt francia és négy spanyol scaleup mellett – egyetlen közép-kelet-európaiként – egy magyar vállalkozás is bekerült a legjobbak közé.

A döntőbe jutott cégek közös jellemzői, hogy várható idei bevételük eléri a 640 ezer eurót, 13 főt foglalkoztatnak, és mindeddig átlagosan 700 ezer euró tőkebevonást könyvelhettek el. A vállalkozások 57 százalékának alapítója vagy társalapítója nő. Az EIT Digital pán-európai startup versenyére összesen 25 ország 234 kezdő vállalkozása nevezett öt kategóriában: digitális ipar, digitális városok, digitális jólét, digitális infrastruktúra és digitális pénzügyek. A döntőbe jutott csapatok névsora itt tekinthető meg.

A versenyre a nyolc magyar pályázó közül a repülőtéri közösségi autómegosztó szolgáltatást kínáló BeeRides bejutott a legjobbak közzé. „Nagyon örülök, hogy a tavaly alapított magyar startup ötletét és üzleti tervét kellően innovatívnak és ígéretesnek találta az EIT Digital pán-európai zsűrije, hogy meghívja a cég képviselőjét a párizsi döntőre” – mondta az EIT Digital Budapest igazgatója. Horváth Zoltán szerint „az ötlet jól kiaknázható lehetőség, hiszen a digitális átalakulásnak köszönhetően egyre inkább elterjedő megosztás alapú gazdasági modellre épülő vállalkozások hozzájárulnak az erőforrások optimalizálásához, ráadásul költséghatékony megoldást is jelentenek a szolgáltatással élők számára.”

A BeeRides lehetőséget biztosít a reptérről induló utasoknak, hogy garantáltan ingyenesen parkolhassanak, és teljes körű Allianz biztosítás mellett bérbe adhassák az autójukat az ide érkező turistáknak. A 2015 májusi indulásuk óta több mint 13 ezer autónapot parkoltak az autótulajdonosok a BeeRidesnál. Bősze Botond, a BeeRides üzletvezetője elmondta, a nemzetközi terjeszkedés első állomásaként hamarosan bejelentik, hogy Németországban is elérhetővé teszik a repülőtéri közösségi autómegosztást. A terjeszkedést segíti majd az EIT Digital rendezvénye is, ahol még több külföldi kapcsolatot építhetnek.

A 2016 novemberében megrendezendő döntőknek öt európai nagyváros ad otthont. A pályázók célja, hogy az EIT Digital nyílt innovációs hálózatának segítségével kilépjenek a nemzetközi piacra.

A kategóriánként megrendezésre kerülő döntőkön három–három vállalkozás részesül majd díjazásban. A döntők helyszínei és időpontjai:

  • 2016. november 21. – Stockholm – digitális infrastruktúra
  • 2016. november 24. – Eindhoven – digitális jólét
  • 2016. november 28. – London – digitális pénzügyek
  • 2016. november 29. – Párizs – digitális városok
  • 2016. november 30. – Helsinki – digitális ipar

 

Leave a Comment