Átadták a Jedlik Ányos-díjakat

Simig Gyula vegyészmérnök, az EGIS Gyógyszergyár nyugalmazott kutatási igazgatója (k), miután átvette a Jedlik Ányos-díjat Gulyás Tibortól, az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) innovációért felelős helyettes államtitkárától (b) és Pomázi Gyulától, a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala (SZTNH) elnökétől (j) a Millenáris Startup Campuson 2020. július 21-én. A díjakat a kimagaslóan sikeres feltalálói tevékenység, a kiemelkedő színvonalú iparjogvédelmi munkásság elismeréseként adják át. A Jedlik Ányos-díjat hagyományosan a március 15-ei nemzeti ünnephez kapcsolódóan adják át 25 éve, idén a járványhelyzet miatt halasztották júliusra az ünnepséget. MTI/Szigetváry Zsolt

Simig Gyula vegyészmérnök, az EGIS Gyógyszergyár nyugalmazott kutatási igazgatója (k), miután átvette a Jedlik Ányos-díjat Gulyás Tibortól, az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) innovációért felelős helyettes államtitkárától (b) és Pomázi Gyulától, a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala (SZTNH) elnökétől (j) a Millenáris Startup Campuson 2020. július 21-én. A díjakat a kimagaslóan sikeres feltalálói tevékenység, a kiemelkedő színvonalú iparjogvédelmi munkásság elismeréseként adják át. A Jedlik Ányos-díjat hagyományosan a március 15-ei nemzeti ünnephez kapcsolódóan adják át 25 éve, idén a járványhelyzet miatt halasztották júliusra az ünnepséget. MTI/Szigetváry ZsoltA kimagaslóan sikeres feltalálói tevékenység, a kiemelkedő színvonalú iparjogvédelmi munkásság elismeréseként átadták a 2020. évi Jedlik Ányos-díjakat.

Az elismeréseket Gulyás Tibor, az Innovációs és Technológiai Minisztérium innovációért felelős helyettes államtitkára és Pomázi Gyula, a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala elnöke adta át.

Gulyás kiemelte, hogy az iparjogvédelmi ügyek feldolgozása jelentősen felgyorsult az elmúlt három-négy hónapban. Hozzátette, márciusban egyik napról a másikra létrehoztak egy járványalapot a vírushelyzet kezelésére, a tudományos-feltalálói tevékenységek támogatására. Az alap sikeresen biztosította a vírus megelőzéséhez, védekezéshez szükséges kapacitásokat. „Ebben a munkában jelesül teljesítettünk, s emögött a kimagasló feltalálói tevékenység, és innovációs teljesítmény áll” – fogalmazott.

Pomázi kijelentette: a hivatal jelesre vizsgázott a koronavírus okozta veszélyhelyzetben, és nagyot lépett előre a „digitális hivatallá” válás útján. Az ügyfeleket, azaz a kutatókat is dicséret illeti, mivel többségük rugalmasan alkalmazkodott a kialakult helyzethez és az ügyintézési rend változásaihoz – mondta.

Kiss György Botond biológus-genetikusnak, a Mezőgazdasági Biotechnológiai Központ Genetikai Intézetének nyugalmazott igazgatójának (j) átadja a Jedlik Ányos-díjat Pomázi Gyula, a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala (SZTNH) elnöke (b) és Gulyás Tibor, az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) innovációért felelős helyettes államtitkára (b2) a Millenáris Startup Campuson 2020. július 21-én. A díjakat a kimagaslóan sikeres feltalálói tevékenység, a kiemelkedő színvonalú iparjogvédelmi munkásság elismeréseként adják át. A Jedlik Ányos-díjat hagyományosan a március 15-ei nemzeti ünnephez kapcsolódóan adják át 25 éve, idén a járványhelyzet miatt halasztották júliusra az ünnepséget. MTI/Szigetváry ZsoltKitért arra, hogy a Jedlik Ányos-díjban az alapítása óta eltelt 25 évben több mint százan részesültek, jellemzően kiemelkedő iparjogvédelmi portfólióval rendelkező feltalálók, kutatók, továbbá ügyvivők, jogi képviselők, néhány alkalommal pedig hivatali munkatársak is.

A 2020. évi Jedlik Ányos-díj elismerést Balogh Géza hangsugárzást kutató villamosmérnök, az Interton Kft. ügyvezetője, Kiss György Botond biológus-genetikus, a Mezőgazdasági Biotechnológiai Központ Genetikai Intézetének nyugalmazott igazgatója, Mikófalvi Gábor iparjogvédelmi ügyvéd, a Magyar Védjegy Egyesület alelnöke, Simig Gyula, vegyészmérnök kutató, az Egis Gyógyszergyár nyugalmazott kutatási igazgatója, Vásárhelyi János, faipari mérnök, Ferenczy Noémi-díjas formatervező, egyetemi docens kapta.

A rendezvényen átadták a hivatal által alapított 28. Magyar Innovációs Nagydíj innovációs különdíját az Agrártudományi Kutatóközpont Növényvédelmi Intézetének a célzott kártevő rovarfaj viselkedéshez kialakított csapdák kifejlesztéséért.

Leave a Comment