Adókedvezményt kapnak az üzleti angyalok

uzleti intelligencia

Egy újabb technológiai korszakváltás időszakát éljük, amikor az internet-gazdaság alapjaiban alakítja át a gyártási rendszereket – hangsúlyozta Varga Mihály a második Digitális Jólét Szalon rendezvényén. A megújuláshoz folyamatos innovációra van szükség, ezért a tárca javaslatát elfogadva a kormány adókedvezménnyel támogatja az induló cégekbe befektető vállalkozásokat – tette hozzá a nemzetgazdasági miniszter.

A jövő termelése a gyártási folyamatok digitalizálására épül, amely jóval többet jelent az automatizálásánál – jelentette ki Varga. A miniszter szerint olyan világméretű versenyről van szó, amelyben nekünk is időben kell lépnünk.

A magyar gazdaságnak jó esélyei vannak arra, hogy eredményesen vegyen részt a negyedik ipari forradalomnak nevezett folyamatban: hazánkban magas az ipari termelés aránya, emellett a kutatás-fejlesztési háttér és az itt működő világvezető vállalatok húzóhatása is jelentősnek mondható.

Varga szerint szemléletváltás nélkül nem lehet továbblépni, és tudomásul kell venni, hogy Magyarország nem az olcsó és korlátlan erőforrások hazája. A cél az, hogy jól képzett és alkalmazkodni képes munkavállalók, valamint magas hozzáadott értéket előállító ipari termelésű ország legyünk.

A további erősödéshez a jó adottságokkal rendelkező ágazatokra kell fókuszálni, ezen belül is a digitális technológiák felhasználásának emelésére és az innováció eredményeinek gyors ipari alkalmazására – mutatott rá a tárcavezető, aki szerint az innováció ösztönzésére olyan környezetet kell kialakítani – inkubátorokkal, kockázati tőkével, egyetemekkel, kutató intézetekkel, startupokkal és az őket segítő intézményekkel –, amelyben megjelenhetnek és megerősödhetnek az új technológiákat kifejlesztő vállalatok. A miniszter a startup cégek működését biztosító úgynevezett „üzleti angyal” befektetői közösség fontosságát hangsúlyozva elmondta: a gazdasági tárca javaslata szerint a társaságiadó-szabályozás módosításával lehetővé tennék, hogy az üzleti angyalok a startup cégben való részesedésük bekerülési értékének körülbelül 25 százalékát a társasági adókedvezményen keresztül visszakaphassák.

Az idén áprilisában útjára indított Digitális Jólét Szalon eseményen negyedévente mintegy százhúsz szakember, a hazai digitális ökoszisztéma meghatározó képviselői vitatják meg a területet érintő aktuális kérdéseket. A rendezvénysorozat kiemelt figyelmet fordít a tehetséggondozásra, a Magyar Tehetségsegítő Szervezetek Szövetségével (MATEHETSZ) együttműködve a Digitális Jólét Szalon résztvevői olyan fiatalokat támogatnak, akik kiemelkedő eredményeket értek el az informatika területén, illetve egyéb digitális fejlesztésekben.

Leave a Comment