A munkavállaló és a vállalkozó nem ellenségei egymásnak a Szolidaritás Szakszervezet (TSZSZSZ) szerint.
Tekintettel arra, hogy a kis- és közepes vállalkozások hozzák létre a legtöbb új munkahelyet Európában, a bizottság szeretné elérni, hogy a vállalkozói ismeretek helyet kapjanak az oktatásban. Cél az is, hogy csökkenjenek a vállalkozás indításához szükséges bürokratikus akadályok, adminisztratív költségek, a vállalkozók pedig könnyebben juthassanak finanszírozáshoz, hitelhez, könnyebb legyen a vállalkozások átadása, valamint a csődhelyzetbe került, de becsületesen gazdálkodó vállalkozók kapjanak második lehetőséget.
A vállalkozók korunk hősei
„Ha több a vállalkozó, akkor több a munkahely, több az innováció, nagyobb a versenyképesség. Vállalkozni, egy elképzelést megvalósítani személyes erőfeszítést és kockázatot jelent. A vállalkozók korunk hősei, a vállalkozó szellem pedig a gazdasági növekedés legerősebb hajtóereje” – jelentette ki Antonio Tajani, az Európai Bizottság vállalkozásért felelős tagja.
Mindez szinkronban van a hazai vállalkozókat tömörítő Vállalkozók Szövetsége (VSZ) elképzeléseivel is, hiszen biztos és kiszámítható gazdaság esetén sikerre vannak ítélve a magyar vállalkozások is. Ezt Baldauf Aladár a VSZ elnöke is megerősítette több interjújában.
A TSZSZSZ ezért is kommunikál folyamatosan a vállalkozói réteggel, hogy egyre több munkahely legyen. Valamint ezért veszi komolyan a Pallaus Egyetem tanulmányait a foglalkoztatásról és vállalkozási helyzetről, hazai és nemzetközi viszonylatban — áll a Társadalmi Szolidaritás Szabad Szakszervezet közleményében.