Újradrótozza az agyat a Nat Geo

John Schenck GE

John Schenck, a GE kutatója lesz a főszereplője az Áttörés a jövőbe (Breakthrough) című tudományos sorozat legújabb epizódjának, amely az agy dekódolásával foglalkozik.

Képzeljük el, mi történne, ha a tudósok a traumatikus emlékeket boldog emlékekké tudnák alakítani. Szerte a világban rengeteg ember szenved olyan mentális betegségekben, amelyek kitörlik az emlékeiket és megfosztják őket az identitásuktól.

John Schenck New York állam északi részén dolgozik a GE egyik laboratóriumában. A kutató harminc évvel ezelőtt leheveredett a laboratóriumban, amelyet úgy alakítottak ki, hogy Schenck testét egy hatalmas, a Föld mágneses mezejénél harmincezerszer erősebb mágnes vette körül. Kollégái ezután bekémleltek Schenck fejének belsejébe, és elkészítették az agy első mágneses rezonanciás képét (MR felvételét).

Schenck ma már 76 éves, és még mindig a GE-nél dolgozik. Az ő munkásságát mutatja be a National Geographic és a GE új tudományos sorozatának vasárnap este debütáló epizódja. Az „Utazás az emberi agy mélyébe” című műsorban a kutató minden évben végigszkenneli az agyát, és változásokat keres benne.

A kutatók hatékony új technológiák alkalmazásával, az emberi agy mindeddig feltérképezetlen részeit kutatva keresnek megoldásokat. Az Áttörés a jövőbe legújabb epizódjában Brett Ratner rendező, filmproducer, forgatókönyvíró, filmszerkesztő és zenei videó rendező a tudomány legújabb jelentős mérföldkövével foglalkozik, emellett annak rejtélyeit is megvizsgálja, hogy kik is vagyunk valójában.

Leave a Comment