Az idén 58. alkalommal megrendezett Fiatalok Nemzetközi Tudományos Fórumán (London International Youth Science Forum – LIYSF) 75 ország mintegy 430 fiatal tudósjelöltje vett részt a brit fővárosban. Magyarországot Kormányos Gergő, a 23. Ifjúsági Tudományos és Innovációs Tehetségkutató Verseny díjazottja képviselte a rendezvényen.
A nemzetközi tudományos fórumnak az Imperial College of London adott otthont július 27. és augusztus 10. között.
A diákfórum magyar résztvevője, Kormányos Gergő a Magyar Innovációs Szövetség által rendezett, 23. Ifjúsági Tudományos és Innovációs Tehetségkutató Versenyen második helyezést ért el Photorhabdus molekuláris biokontroll című pályamunkájával. A fiatal tudósjelölt a zentai Bolyai Tehetséggondozó Gimnázium és Kollégiumban érettségizett.
A fórum alaphangját az UNESCO tudományos részlegének elnöke, Romain Murenzi professzor adta meg lelkesítő beszédével. A fiatalok számos tudományos előadáson vehettek részt, amelyet neves tudósok, professzorok, Nobel-díjasok tartottak.
A résztvevők közelebbről is megismerkedhettek a fúziós energetikával, de emellett például az emberi szövetekről és azok felépítéséről is elhangzottak előadások a londoni fórum. A fiatalok betekintést nyerhettek az építészet és a mérnöki munka szépségeibe és kihívásaiba, de a látványos kémiai kísérletek sem hiányoztak a programok színes palettájáról. A fórumon mindezek mellett bemutatták a londoni egyetemi rendszer működését, és laborlátogatásokat is szerveztek az angliai kutatói munka szemléltetésére. A diákoknak lehetőségük volt ellátogatni az oxfordi és cambridge-i egyetemekre.
A résztvevők prezentálhatták kutatásaikat és azok eredményeit a The Science Forum Bazaar elnevezésű eseményen. A kiállítókat egy öttagú, tudósokból, szakértőkből, fiatal doktorokból álló zsűri pontozta. A nap legeredményesebbjei a FameLab LIYSF programon valamennyi résztvevő előtt bemutathatták munkájukat.
A fiatal kutatók meglátogatták a londoni Science Museumot, a National History Museumot, ezen kívül programon volt a London Wetland Centre, a Rolly-Royce Museum és a The Alexander Fleming Museum is. A fiatalok szakértőktől ismerhették meg a múzeumokban kiállított tárgyak múltját és titkait, így első kézből kaphattak olyan információkat, amelyekkel eddig talán még könyvekben sem találkozhattak.