Nyolcan pályázhatnak startup-ökoszisztémafejlesztésre

innováció
A beérkezett 44-ből csak nyolc projektjavaslat kapott támogató KFI-szakpolitikai véleményt a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivataltól (NKFIH): ez az a nyolc projekt, amely támogatást nyerhet az ötmilliárd forintos keretösszeggel meghirdetett „Innovációs ökoszisztéma építése” pályázaton (GINOP-2.1.5-15).

A többszintű szakértői bírálati rendszerben értékelt projektjavaslatokkal többek között győri, szegedi, debreceni, miskolci és pécsi inkubátorok létrehozására pályázhatnak egyenként legfeljebb hatszázmillió forint vissza nem térítendő támogatásra.

A támogató KFI-szakpolitikai véleményt az alábbi projektjavaslatok szerezték meg:
  • A BNL Start Partners Kft. 126,2 millió forintos saját forrását egészítené ki további 600 millió forinttal, amelyből létrehozná Miskolc-Egyetemvárosban a Build ’n Large startup innovációs ökoszisztémát.
  • Ugyancsak a maximálisan igényelhető, 600 millió forintos támogatásra pályázhat a Creative Accelerator Kft., amely 750 milliós forint költségvetésű projektjében Szegeden hozna létre élettudományi fókuszú akcelerátort.
  • Az EH Invest Zrt. 148,5 millió forintos saját forrás mellett 542 millió forint pályázati támogatást használna fel a Debreceni Egyetemre tervezett startup és spin-off inkubátorház felállítására.
  • Szintén a pályázaton elnyerhető legmagasabb összeget igényli az Első Közép-Európai Hardver Akcelerátor Kft., amely összesen 750 millióból Bonyhádon alakítana ki IoT innovációs ökoszisztémát.
  • A Negos Tárgyalási Tanácsadó Zrt. 150 millió forint saját forrását szintén 600 millióval toldaná meg, hogy Pécsett létrehozza a Negos Egészségipari Inkubátort.
  • A 600 millió forintos támogatással az OXO Labs Kft. összesen 726 millióból Kapolcson indítaná be az OXO Labs Inkubátort.
  • A Quantum Leap Innovációs és Iparfejlesztési Kft. Győrben létesítene inkubátorházat 585 milliós pályázati és 122,7 millió forintos saját forrás felhasználásával.
  • A Virgo Ventures Technológiai Inkubátor Kft. 150 millió forintos saját forrással és 600 milliós támogatással a közép-dunántúli innovációs ökoszisztéma beindítására vállalkozna balatonfüredi központtal.

Az ötmilliárd forintos keretösszegű felhívás célja az innovációs ökoszisztéma fejlesztésének ösztönzése a konvergenciarégiókban, hogy országszerte kialakuljanak az ígéretes innovatív ötletek felkutatását, fejlesztését és finanszírozását lehetővé tévő közösségi és képzési bázisok.

Egy pályázó legfeljebb hatszázmillió forint vissza nem térítendő támogatáshoz juthat, amelynek legfeljebb húsz százaléka számolható el a létrejövő inkubátor közvetlen működési költségeire, a támogatás legalább nyolcvan százaléka pedig az inkubátor által kiválasztott startupok finanszírozására fordítandó.

A startup ökoszisztéma építésére benyújtott projektjavaslatokat öt anonim szakértő bírálta el – olvasható az NKFIH honlapján megjelent tájékoztatásban. Az ellenőrizhető értékelési szempontokat – így például az inkubátorok vezető testületi tagjainak szakmai tapasztalatát, valamint a vállalt startup befektetések számát – projektenként két értékelő, a szakmailag mérlegelendő szempontokat – mint amilyen az üzleti terv, a helyi startup ökoszisztéma építésére, fejlesztésére vonatkozó terv – projektenként további három szakértő értékelte.

Leave a Comment