Akár félmilliárdos innovációs támogatást is nyerhetnek Pest megyei cégek

Forint

Forint

A felhívás a tudásintenzív, innovatív vállalkozásokat ösztönzi jelentős szellemi hozzáadott értéket tartalmazó új, piacképes termékek, szolgáltatások, technológiák házon belüli kifejlesztésére – olvasható a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal (NKFIH) honlapján közzétett tájékoztatóban. A pályázaton mikro-, kis- és középvállalkozások valamint nagyvállalatok igényelhetnek 80-500 millió forint közötti támogatást kutatás-fejlesztési és innovációs tevékenységük finanszírozására. A pályázati keretösszeg 21 milliárd forint.

Az NKFIH tájékoztatása szerint a támogatás legalább a prototípus vagy a demonstrációs fázis eléréséig igényelhető. A pályázaton olyan projektek nyerhetnek támogatást, amelyek illeszkednek a Nemzeti Intelligens Szakosodási Stratégiában meghatározott ágazati prioritásokhoz.

Az NKFI Alapból meghirdetett felhívás a Közép-Magyarország régióból (Budapest és Pest megye) pályázható.

A pályázatok a kitöltőprogram megjelenésétől a keret kimerüléséig, de legkésőbb 2016. december 31-ig nyújthatók be. A beérkezett projektjavaslatok értékelése szakaszos elbírálással történik, az első benyújtási szakasz határideje 2016. augusztus 17.

Az NKFI Alapból meghirdetett forrásra pályázhatnak – önállóan vagy legfeljebb háromtagú konzorcium formájában – a Közép-Magyarország régióban székhellyel, telephellyel vagy fiókteleppel rendelkező mikro-, kis- és középvállalkozások, valamint nagyvállalatok, illetve EGT-beli székhelyű gazdasági társaságok közép-magyarországi fióktelepei, amelyek rendelkeznek legalább két teljes lezárt üzleti évvel, kettős könyvvitelt vezetnek, nem tartoznak az EVA hatálya alá és legalább egy főt foglalkoztatnak.

Támogatás az alábbi tevékenységekre igényelhető (önállóan kizárólag kísérleti fejlesztés támogatható):
  • kísérleti fejlesztés (a projekt elszámolható költségeinek legalább ötven százaléka)
  • alkalmazott (ipari) kutatás (a projekt elszámolható költségeinek legfeljebb ötven százaléka)
  • a projekttel kapcsolatos koordinációs tevékenység
  • a projekt szakmai megvalósításához kapcsolódó szolgáltatások
  • eszközök és immateriális javak beszerzése, a projekt céljához szükséges épület építése, korszerűsítése, bővítése
  • kkv-k kiállításon vagy vásáron való részvétele

Pályázónként minimum 80 millió forint – konzorcium esetében 160 millió forint -, de maximum 500 millió forint vissza nem térítendő támogatás igényelhető.

 

A pályázaton való feltételekről részletesen az NKFIH honlapján olvashatnak az érdeklődők.

Leave a Comment