Német rásegítéssel kutatná és fejlesztené az elektromobilitást a kormány

Varga Mihály - NGM - elektromobilitás - elektromos autó - töltőállomás (fotó: Dede Géza/NGM)

A magyar kormány vezető szerepet vállalna az elektromobilitás fejlesztésében a régióban, hazánk az élre tör a megvalósításban, a sikeres modellek bevezetésében, és kiemelt hangsúlyt fektet a kutatás-fejlesztés-innováció területére. Minderről Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter beszélt az elektromos motorokhoz kapcsolódó magyar-német kutatás-fejlesztési együttműködési megállapodás aláírását követően Kölnben.

A Magyar Elektromobilitási Szövetség, az Észak-Rajna Vesztfáliai Elektromobilitási Szövetség, az Aacheni Műszaki Egyetem, a Dunaújvárosi Egyetem és a német Breuckmann GmbH között létrejövő megállapodás aláírása után Varga kijelentette: az együttműködés kiemelten illeszkedik a magyar kormány iparfejlesztési elképzeléseibe. A kormánynak a fent is idézett törekvéseiben sokan segítik hazánkat, elég csak a jó gyakorlatokkal és megfelelő tapasztalatokkal rendelkező vállalatokra, oktatási intézményekre, vagy a különböző szakmai szervezetekre gondolni – írta közleményében az NGM.

Németországnak, a nálunk működő német vállalatok és a szakmai szervezetek támogatásának és együttműködésének döntő jelentősége volt az elmúlt évek magyar sikereiben – hangsúlyozta a nemzetgazdasági miniszter Kölnben egy magyar–német gazdasági fórumon.

Varga a rendezvényen rámutatott: Németország az első számú külkereskedelmi partnerünk, exportunk 27,3 százaléka ide irányul, az importunkból pedig 26 százalékkal részesedik. A teljes egészében, illetve részben német tőkével alapított vállalatok több mint 300 ezer munkavállalót foglalkoztatnak Magyarországon. Németország a legnagyobb tőkebefektető is hazánkban, 2010 óta közel 6,5 milliárd euró értékű beruházás érkezett Magyarországra, több mint félszáz német vállalat létesített új gyáregységet nálunk, vagy növelte kapacitását.

A Német-Magyar Kereskedelmi és Iparkamara elmúlt héten közzétett jelentése szerint az úgynevezett befektetői hangulat index, amely egyszerre veszi figyelembe a vállalatok véleményét az ország gazdasági kilátásaira és az adott vállalat jövőjére vonatkozóan, igen jelentősen javult a tavalyi évhez képest – 10-ről 18 pontra emelkedett idén.

Az elmúlt időszak gazdasági eredményei tükröződnek a német cégek véleményében is – mondta Varga. Ehhez a magyar kormánynak olyan szerkezeti reformokat kellett végrehajtania, amelyek alapjaiban változtatták meg a magyar gazdaság lehetőségeit: átalakították a nyugdíjrendszert, adóreformot hajtottak végre, takarékosabbá tették az államháztartás gazdálkodását, felléptek a szürke- és feketegazdaság visszaszorításáért.

Leave a Comment