A kormány 1,6 milliárd forinttal támogatja az Óbudai Egyetem jelenleg üresen álló Kandó Kálmán Kollégiumának felújítását.
A beruházással a magyar műszaki felsőoktatás egyik legnépszerűbb intézményének kollégiumi férőhelygondjait segít megoldani a kormány, a megújult épületet várhatóan 2016 decemberében vehetik majd birtokba az egyetemi hallgatók.
A kollégium bővítése 2009-ben megkezdődött ugyan, de az elhibázott PPP-konstrukció miatt a megvalósítás félbeszakadt.
Az Állami Számvevőszék megvizsgálta 18 felsőoktatási intézménynél a magánszféra bevonásával létrejött PPP-szerződéseket. Összesen 54 ilyen szerződést kötöttek húsz éves futamidővel. Változatlan konstrukció esetén a 86 milliárd forint értékű beruházásokért a programok 2028-ban történő lezárásáig összesen 391 milliárd forintot, tehát a beruházási érték több mint 4,5-szeresét kellene kifizetni.
Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter szerint Magyarországon egyre jobban erősíti egymást az ipar és a tudomány, ez pedig különösen fontos a Magyarországon működő külföldi nagyvállalatok esetében, amelyek közül egyre többen már nemcsak a termelési, de a kutatás-fejlesztési tevékenységük egy részét is Magyarországra hozzák. Példaként említette az Audi, a General Motors, a Mercedes Benz és a Bosch vállalatokat. Az NGM azt is szeretné, ha a nemzetközi nagyvállalatok mellett minél több magyar vállalkozás is hasonlóan szoros kapcsolatot alakítana ki az egyetemekkel.
A Kandó Kálmán Kollégiumnak fontos szerepet szán a kormány a külföldi hallgatók elhelyezésében is. A felsőoktatási stratégiában szerepel a külföldi hallgatók számának növelése, amelynek fontos eleme a kormány által létrehozott Stipendium Hungaricum ösztöndíj.
Fodor János, az Óbudai Egyetem rektora elmondta: az épület, amely nyolc éve áll üresen, az 1970-es években készült, és csaknem ötszáz diák lakott benne Az Óbudai Egyetem hallgatóinak száma az elmúlt öt esztendőben folyamatosan nőtt, a 2014-2015-ös tanévben 13 ezer hallgatója volt az intézménynek. A hallgatók több mint tíz százaléka lakik kollégiumban. Tavaly szeptemberben 1657 fiatal nyújtott be kollégiumi elhelyezési kérelmet, és 1310 hallgatót tudtak elhelyezni. Budapesten 1432 jelentkezőből 1085 diák kapott kollégiumi szállást. A 404 férőhelyes Kandó Kálmán Kollégium a budapesti férőhelyek csaknem negyven százalékát biztosítja majd, ez pedig lehetővé teszi a jelenleg bérelt férőhelyek teljes megszüntetését.