Az ABB eszközökkel támogatja a BME szakmai oktatási tevékenységét

A svéd ABB összesen 2,5 millió forint értékű műszaki eszközt adományozott az egyetem Villamosmérnöki és Informatikai Kar Villamos Energetika Tanszéke számára a szakmai oktatás támogatására.

A három REF615 kompakt védelmi készüléket és két AFS660 típusú switchet Kiss István tanszékvezető és Veszprémi Károly, az egyetem oktatási rektor-helyettese vette át Taira-Julia Lammitól (képünkön), az ABB Kft. ügyvezetőjétől.

A REF615 a leggyakoribb középfeszültségű védelmi készülék a közmű- és ipari villamoshálózatok vezérlésére, mérésére, védelmére és felügyeletére. Az együttműködésnek köszönhetően a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem hallgatói az iparágban használatos, korszerű eszközök használatán keresztül ismerkedhetnek meg a védelmek és technológiai informatikai hálózatuk működésével. Az ABB szakemberei immáron két éve vesznek részt az Egyetem védelmi és irányítástechnikai képzésében, mint vendég előadók. A legújabb védelmi készülékek használatbavételével az elméleti képzés mellett, a gyakorlati tudás elsajátítása is növeli a hallgatók munkaerő piaci versenyképességét, és segít a digitalizációt készség szinten is használni tudó mérnök állomány növelését.

A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Villamosmérnöki és Informatikai Karának Villamos Energetikai Tanszékén belül kimagasló szintű – az ABB számára is fontos fókuszterület – a villamos energetika, villamos energia elosztás oktatása, kutatása.

Az életszerű, gyakorlati ismeretek átadása, és a társadalmi szerepvállalás egyaránt kiemelt jelentőséggel bírnak az ABB kultúrájában. A cég az elmúlt években számos alkalommal támogatott különböző oktatási intézményeket, például az Óbudai Egyetem számára műszaki eszközöket, a győri Jedlik Ányos Gépipari és Informatikai Középiskola és Kollégium Generátor Alapítványa műszaki oktatásának támogatására egymillió forintot ajánlott fel, valamint kisfeszültségű termékeket és szerelési anyagokat adományozott a kazincbarcikai Irinyi János Református Szakközépiskolának.

„Az Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem cégünk számára kiemelten fontos szakmai képzési intézmény, amellyel évek óta nagyon jó kapcsolatot tartunk fenn. A tárgyi eszközökön és oktatáson felül immáron harmadik éve hirdettük meg női hallgatók számára szóló mentorprogramunkat, amelyben az egyetem hallgatói minden évben sikeresen vesznek részt, és többen vállalatunknál kezdték el a karrierjüket” — mondta az ABB ügyvezetője.

„A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemnek mindig is kiemelten fontos az ipari vállalatokkal való jó kapcsolat, különösen, ha azok területük élvonalába tartoznak. Ez minden kétséget kizáróan igaz az ABB-re, hiszen ez a vállalat az energetikai terület egyik világszintű zászlóshajója. Ehhez jól illeszkedik a BME, amely ugyanezt a szerepet tölti be a magyarországi mérnökképzésben. Oktatásunk, kutatásunk akkor tud magas színvonalon működni, ha figyelembe vesszük a ipar igényeit, ha oktatásunkban a legmodernebb eszközöket használjuk. Ebben jelent nagy segítséget a mostani támogatás” — jelentette ki Veszprémi.

Leave a Comment